O nas

Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej powstała jako odpowiedź na potrzebę podtrzymania dobrego wizerunku branży pirotechnicznej i edukację zainteresowanych środowisk w kwestii odpowiedzialnego użytkowania wyrobów pirotechnicznych widowiskowych. Utworzyły ją podmioty z największą branżową wiedzą i doświadczeniem, aktywnie działające na rynku – Jorge Fireworks, Triplex oraz Super Power.

Najważniejsze cele statutowe Fundacji to m.in.:

• Rozwijanie świadomości społecznej w zakresie odpowiedzialnego użytkowania materiałów pirotechnicznych;
  • Popularyzacja wiedzy na temat materiałów pirotechnicznych oraz ich historii;
  • Doradztwo i pomoc organizacyjna oraz szkolenie kadr podmiotów zainteresowanych działalnością Fundacji;
  • Podnoszenie świadomości społecznej w zakresie wpływu materiałów pirotechnicznych na środowisko;
  • Reprezentowanie, ochrona praw i interesów podmiotów zainteresowanych działalnością Fundacji;
  • Przygotowanie, udostępnienie stanowisk prawnych oraz śledzenie przepisów prawa regulujących kwestie związane z materiałami pirotechnicznymi;

Misja fundacji jest pokazywanie piękna, jakie niosą ze sobą fajerwerki. To kolory, kształty, konfiguracje układające się na niebie, ale i okoliczności, w jakich odpalane są fajerwerki i wiążące się  z nimi uśmiech, szczęście, poczucie bliskości patrzących wspólnie na rysowane ogniem obrazy.

ZOSTAŃ NASZYM PARTNEREM