Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Blog Post

Festiwal Ogień i Woda

Festiwal Ogień i Woda

Ogień i Woda w Ełku to jeden z największych festiwali pirotechnicznych w Polsce. Co roku profesjonaliści zmagają się w finale o wyjątkową nagrodę. W 15 edycji konkursu, który miał miejsce 5 lipca 2019 roku, o Grand Prix Festiwalu walczyły 4 zespoły: Grupa PSO, Grom Zbig, CLICK Pyro&Art i Wulkan. Całość widowiska umilały różnorodne atrakcje.

Wydarzenie na plaży miejskiej w Ełku rozpoczął niepowtarzalny występ The Bucket Guys, uczestników programu „Mam Talent”. Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na koncert Marty Zalewskiej, rockowej artystki, zdobywczyni Nagrody Głównej w plebiscycie „Wydaj płytę z Będzie głośno!”. Następnie miało miejsce widowisko taneczno – muzyczne „Hulanki” grupy Art Color Ballet.

O godzinie 22:30 odbył się pokaz pirotechniczny. Pierwszą drużyna, która się zaprezentowała, była Grupa PSO. To zawodowcy, którzy na swoim koncie mają już setki zrealizowanych pokazów. Na co dzień związani są z różnymi firmami z dziedziny pirotechniki, które działają na polskim rynku.

Następnie odbył się spektakl teatru ognia Nam-Tara „Black&White”. Po nim, przyszedł czas na pokaz grupy Grom Zbig. Firma ta działa na rynku od 1992 roku i zrealizowała wiele niepowtarzalnych i spektakularnych pokazów. Ich propozycja zawsze pełna jest różnorodnych efektów i pełna kolorów, a każdy z eventów ma indywidualnie przygotowany scenariusz.
Na zakończenie dnia odbył się koncert Mr. Pollack, polskiego zespołu rockowego, rozpoznawalnego na całym świecie.

Drugi dzień festiwalu był równie obfity w atrakcje. Rozpoczął go występ Mery Spolsky, polskiej piosenkarki i gitarzystki. Następnie odbył się pierwszy tego dnia pokaz sztucznych ogni, zaprezentowany przez grupę CLICK Pyro&Art. Firma działa na rynku od 1995 roku i zajmuje się
profesjonalnym organizowaniem pokazów pirotechnicznych na terenie całej Polski. Ich usługi wykorzystywane są przy okazji największych imprez okolicznościowych.

Po drugim pokazie, tak jak dnia poprzedniego, odbył się spektakl teatru ognia Azis Light. Kolejny tego dnia i ostatni już pokaz zaprezentowała grupa Wulkan. Jest to firma działająca na rynku od ponad 26 lat, zajmująca się głownie sprzedażą materiałów pirotechnicznych. Na specjalne życzenie klientów oferuje także usługi organizacji pokazów. Na koniec odbyło się wspaniałe widowisko – „DWA ŻYWIOŁY” – na ekranie wodnym na jeziorze. Za jego organizację odpowiadała firma Svoboda.

Całość wydarzenia podsumowało ogłoszenie wyników konkursu Grand Prix Festiwalu. Grupa CLICK Pyro&Art decyzją Jury w składzie: Wojciech Goryca, Artur Urbański, Lidia Piechota oraz Bogusław Wisowaty, zajęła pierwsze miejsce, tym samym otrzymując nagrodę główną. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wstęp na wydarzenie był wolny, każdy chętny mógł więc bez problemu przyjść i pobawić się przy spektakularnych występach i cieszyć oko niespotykanymi walorami wizualnych festiwalu. Festiwal w Ełku to niewątpliwie przedsięwzięcie, które wpływa na rozwój regionu. Na wydarzenie przyjeżdżają widzowie z całego kraju. Jest to też doskonała okazja dla firm pirotechnicznych na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts